Masaż transbukalny to praca z tkankami twarzy „od zewnątrz i od wewnątrz” — z naciskiem na obszar mięśni żucia, okolicy ust i stawu skroniowo-żuchwowego.
Na kursie uczysz się, jak bezpiecznie i skutecznie rozluźniać napięcia, poprawiać elastyczność tkanek oraz wspierać pracę przeciwobrzękową i relaksacyjną w obrębie twarzy.
Szkolenie prowadzi Cię krok po kroku przez pełną sekwencję zabiegu:
To szkolenie jest dla osób, które chcą nauczyć się konkretnej techniki i wykorzystać ją jako samodzielny zabieg albo element masaży twarzy łączonych.
Wybierz datę w kalendarzu i wypełnij formularz.
Po tym kursie będziesz umieć wykonać pełny masaż transbukalny w logicznej, bezpiecznej sekwencji — z rozumieniem tego, co robisz i po co.
Skupiamy się na pracy z napięciami w obrębie twarzy, jamy ustnej i mięśni żucia oraz na tym, jak prowadzić tkanki tak, by uzyskać efekt rozluźnienia, poprawy mikrokrążenia i pracy przeciwobrzękowej.
Na szkoleniu uczysz się m.in.:
1 dzień szkolenia (9:00–17:00)
W cenie drukowany skrypt
Po zaliczeniu egzaminu wewnętrznego (teoria + praktyka).
To szkolenie ma formę jednodniowego warsztatu. Pracujesz w praktyce — w parach i pod okiem instruktora — ucząc się płynnej, logicznej sekwencji zabiegu.
Każdy etap dokładnie omawiamy: co robisz, na jakich strukturach pracujesz i jak dobrać siłę oraz tempo, żeby praca była skuteczna i bezpieczna.
Demakijaż + praca na barkach i szyi.
Start zabiegu: higiena pracy, oczyszczenie skóry oraz przygotowanie obręczy barkowej i szyi.
To etap, który ułatwia pracę przeciwobrzękową i „otwiera” tkanki przed technikami głębszymi.
Uczysz się opracowania okolic ust oraz mięśni żucia tak, by zmniejszać napięcie i poprawiać elastyczność tkanek.
Wchodzimy w techniki transbukalne: stabilizacja, praca w jamie ustnej i integracja z opracowaniem zewnętrznym.
*Dużo praktyki w parach
Masaż relaksacyjny + elementy oklejania przeciwobrzękowego.
Domykamy zabieg spokojną pracą relaksacyjną i uczymy się, jak kończyć sesję w uporządkowany sposób.
Wprowadzamy oklejanie przeciwobrzękowe jako uzupełnienie pracy z limfą w obrębie twarzy.
6,000+
Od 2003 roku nasze kursy masażu w Herosie ukończyło ponad 6 000 osób — od osób początkujących po praktyków, którzy rozwijają swój warsztat o specjalizacje (twarz, MTG, masaż tajski i inne).
Ten kurs jest dla osób, które chcą nauczyć się konkretnej, specjalistycznej techniki pracy z twarzą — w formie, którą da się realnie wdrożyć w gabinecie.
Skupiamy się na praktyce i sekwencji zabiegu: od przygotowania tkanek, przez pracę głęboką w obrębie mięśni żucia, aż po techniki transbukalne i domknięcie relaksacyjne.
Uczysz się w sposób uporządkowany: najpierw rozumiesz struktury i cel pracy, potem ćwiczysz technikę, a na końcu łączysz całość w płynny, profesjonalny zabieg.
Uczysz się etapów I–V: przygotowanie, praca głęboka, transbukalna, relaks, oklejanie.
Poznasz opracowanie m.in. żwaczy i okolic stawu skroniowo-żuchwowego.
Techniki wspierające drenaż i odżywienie tkanek twarzy.
Dowiesz się, jak łączyć transbukalny z pracą zewnętrzną (powięziową, relaksacyjną).
Uczysz się etapów I–V: przygotowanie, praca głęboka, transbukalna, relaks, oklejanie.
Techniki wspierające drenaż i odżywienie tkanek twarzy.
Dowiesz się, jak łączyć transbukalny z pracą zewnętrzną (powięziową, relaksacyjną).
Program kursu jest ułożony tak, żebyś po jednym dniu potrafił(a) wykonać masaż transbukalny w pełnej, uporządkowanej sekwencji — bez chaosu i przypadkowych ruchów.
Zaczynamy od przygotowania, przechodzimy przez pracę głęboką (zewnętrzną i wewnątrzustną), a na końcu uczysz się, jak domknąć zabieg relaksacyjnie i przeciwobrzękowo.
Najlepiej o kursie opowiadają osoby, które naprawdę na nim były. Opinie absolwentów to najprostszy sposób, żeby sprawdzić atmosferę zajęć, poziom merytoryczny i to, czy szkolenie daje realne umiejętności do wykorzystania w praktyce.
FAQ
TAK. Kurs jest przeznaczony dla osób posiadających wiedzę minimum z zakresu kursu masażu I stopnia
Heros Centrum Szkoleniowe, ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa.
Zaświadczenie o ukończeniu zgodne z MEN oraz certyfikat (PL/EN).
Masaż transbukalny to technika pracy z tkankami twarzy wykonywana również wewnątrz jamy ustnej. Pozwala dotrzeć do obszarów mięśni wokół ust i żuchwy oraz opracować napięcia głębiej niż w technikach zewnętrznych
Zabieg trwa zazwyczaj 60–90 minut (w zależności od potrzeb i tego, czy włączasz oklejanie).
Tak. Może być osobnym elementem albo częścią masażu łączonego — wtedy pracujesz zarówno wewnątrz ust, jak i zewnętrznie (np. relaksacyjnie lub przeciwobrzękowo).
M.in. aktywne stany zapalne jamy ustnej, infekcje, świeże uszkodzenia błony śluzowej, świeże zabiegi estetyczne (botoks/wypełniacze) czy ekstrakcja zęba — wszystko omawiamy na kursie.
Tak. Pracujemy na ankiecie/wywiadzie i omawiamy zasady świadomej zgody oraz odpowiedzialnej komunikacji z klientem.
Możesz zacząć pracę w gabinecie, SPA lub mobilnie. Dodatkowo polecamy ścieżkę rozwoju: MTG, Kobido, Sportowy, Tajski.
Po ukończeniu kursu będziesz przygotowany/a do podjęcia pracy w gabinetach masażu, SPA, klubach fitness lub do otwarcia własnej działalności. Będziesz mogła/mógł stosować poznane na kursie techniki masażu w celu poprawy samopoczucia. Kod PKD dla masażu relaksacyjnego 96.23.Z
8 godzin zegarowych, Zaświadczenie zgodne z MEN, 80% praktyka