Anatomia palpacyjna
dla masażystów

średnio-zaawansowani

POZIOM

29 h dydaktycznych

22 h zegarowych

czas trwania

20%

CZĘŚC TEORETYCZNA

80%

CZEŚĆ PRAKTYCZNA

1390 zł

cena

Chcesz zgłębić tajniki anatomii ?

To kurs dla Ciebie. W trakcie kursu nauczysz się jak wyszukiwać najważniejsze punkty kostne, ścięgna, przyczepy i brzuśce mięśniowe na żywym modelu.

Anatomia palpacyjna

Program szkoleniowy obejmuje praktyczną formę nauki anatomii ludzkiego ciała. Nauczysz się jak wyszukiwać najważniejsze punkty kostne, ścięgna, przyczepy i brzuśce mięśniowe na żywym modelu. Dowiesz się też w jaki sposób problemy z poszczególnymi strukturami mogą objawiać się w ciele.

Anatomia palpacyjna kurs

INFORMACJE O KURSIE

Kurs anatomii palpacyjnej stanowi fascynujące doświadczenie edukacyjne, skierowane głównie do osób zainteresowanych głębszym zrozumieniem struktury ludzkiego ciała poprzez bezpośrednią interakcję z nim. Podczas tego kursu uczestnicy zdobywają wiedzę praktyczną i umiejętności palpacyjne, które pozwalają im lepiej zrozumieć struktury anatomiczne, ich funkcje oraz relacje między nimi.

Podstawowym celem kursu jest nauka identyfikacji struktur anatomicznych na podstawie dotyku. Uczestnicy dowiadują się, jak rozpoznawać różne tkanki, mięśnie, stawy, nerwy i inne elementy anatomiczne, korzystając z umiejętności palpacyjnych. Ćwiczenia praktyczne obejmują zarówno techniki palpacyjne powierzchniowe, jak i głębokie, umożliwiając uczestnikom zdobycie umiejętności nie tylko w identyfikacji struktur powierzchniowych, ale także w docieraniu do bardziej złożonych obszarów ciała.

Kurs skupia się na praktycznych aspektach anatomii, co umożliwia uczestnikom stosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Poprzez wykorzystanie palpacji, uczestnicy są w stanie lepiej zrozumieć różne patologie, oceniać napięcia mięśniowe, a także wspierać proces diagnostyczny.

 

 

Do kogo jest skierowany ten kurs ?

Kurs  jest skierowany do osób które znają podstawy anatomii topograficznej. (masażystów, fizjoterapeutów, innych zawodów medycznych).

PROGRAM KURSU

  • anatomia karku i szyi
  • anatomia obręczy kończyny górnej
  • anatomia kończyny górnej
  • anatomia klatki piersiowej
  • anatomia pleców
  • anatomia jamy brzusznej
  • anatomia obręczy kończyny dolnej
  • anatomia kończyny dolnej
  • taśmy anatomiczne
Anatomia palpacyjna dla masażystów

ZAKOŃCZENIE KURSU

FInał:

Dedykowany trener

Tomasz Gałązka

Absolwent dwóch szkół masażu: Medycznej Szkoły Policealnej Nr 4 przy ul. Grenadierów oraz Policealnego Studium Medycyny Sportu przy klinice Carolina Medical Center w Warszawie. W swojej pracy gabinetowej pracował w przychodniach NFZ, Prywatnych Gabinetach Rehabilitacji Leczniczej, Salonach masażu i Spa. Wielokrotnie współpracował podczas eventów oraz w trakcie przygotowań do zawodów ze sportowcami takimi jak: Grupy Taneczne, Kulturystyka, Biegacze, Siatkarze. Od 2019 lat prowadzi swój własny gabinet w Mrozach pod Warszawą i zatrudnia innych terapeutów.

Tomasz Gałązka instruktor masażu

Zaplanowane szkolenia

ZAPOZNAJ się z TERMINAMI KURSU ANATOMII PALPACYJNEJ

Nie odnaleziono wydarzeń!

FAQ

Aby zapisać się na kurs lub szkolenie z masażunależy przejść do zakładki FORMULARZ ZAPISU, następnie korzystając z FORMULARZA uzupełnić dane, wybrać kurs lub szkolenie którym jest się zainteresowanym i wysłać zgłoszenie. Zwrotnie do 24h otrzymają Państwo POTWIERDZENIE OTRZYMANIA ZGŁOSZENIA w którym będą wszystkie niezbęde informacje. W przypadku braku e-maila zwrotnego w skrzynce głownej prosimy o sprawdzenie spamu.
W e-mailu potwierdzającym otrzymanie zgłoszenia zapisu na kurs lub szkolenie będzie zawarta informacja dotycząca płatności.
Co do zasady pierwsza płatność wynosi ok 30 % wartości kursu lub szkolenia i potwierdza rezerwacje miejsca w grupie kursowej/szkoleniowe można jej dokonać przelewem na wskazane w e-mailu konto bankowe placówki, BLIKIEM – przelew na telefon ( informacje w e-mailu).
Pozostałą płatność w zależności od kursu lub szkolenia można dokonać przelewem na wskazane w e-mailu konto, BLIKIEM – przelew na telefon ( informacje w e-mailu), w 3 x RATACH 0 % ( przy kursach trwających dłużej niż 1 miesiąc).
Heros Centrum Szkoleniowe 
60 1140 2004 0000 3202 3296 4473
Warunkiem ukończenia kursu lub szkolenia z masażu jest przede wszystkim uczestnictwo min. 70% czasu przeznaczego na kurs lub szkolenie. 
Kursy masażu mają również przewidziane egzaminy wewnetrzne teoretyczny oraz praktyczny. Egzamin jest uwzględniony w czasie kursowym i odbywa się pod jego koniec.
W naszej placówce w Centrum Warszawy. Posiadamy własne sale szkoleniowe oraz pełne zaplecze techniczne z asortymentem niezbędnym do prowadzonych przez nas kursów i szkoleń. Nasza siedziba mieści się w Warszawie ul. Tytusa Chałubińskiego 8 (za Hotelem Mariott) na parterze budynku Oxford Tower.
Na zajęcia należy zabrać strój sportowy umożliwający swobodne poruszanie się, duży ręcznik oraz obuwie na zmianę.
Tak, do wszystkich naszych kursow i szkoleń opracowane skrypty, które kursant otrzymuje na własność. Skryptu do kursu lub szkolenia przekazywany jest kursantowi pierwszego dnia.
Po ukończonym kursie możesz otworzyć własną działalność gospodarczą – Podklasa PKD 96.04.Z obejmuje: działalność usługowa łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mająca na celu poprawę samopoczucia.
Możesz rozpocząć pracę w gabinecie masażu w SPA lub na siłowniach i stosować poznane na kursie techniki masażu w celu poprawy samopoczucia.
Przed rozpoczęciem szkolenia, ale nie później niż 3 dni przed datą kursu lub szkolenia z masażu istnieje możliwośc rezygnacji a wpłacona kwota potwierdzająca rezerwacje miejsca w grupie kursowej/szkoleniowej jest zwracana w całości. Sytuacje które wydarzą się po tym terminie rozpatrywane sa indywidualnie.
Istnieje możliwość przeniesienia się do innej grupy kursowej, włącznie ze zmianą trybu kursu o ile pozwolą nam na to nasze możliwości typu wolne miejsce i stopień zaawansowania w realizacji materiału. Od 1 sierpnia 2023r za zmianę grupy będzie pobierana opłata manipulacyjna w wysokości 250 zł brutto.
Mamy świadomość różnych zdarzeń losowych w związku z tym, sprawy będą rozpatrywane indywidualnie.

Heros Centrum Szkoleniowe

Centrum szkoleniowe Heros

NASZE SOCIALE